poster

Velloja e pikturuar

The Painted Veil (2006)

Pоманса, Драма | Кина, САД, Канада
Режисер: John Curran
CineStar Prem. 1 | четврток | 02:00

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(55 гласови)

Содржина

Velloja e Pikturuar është një histori dashuri që zhvillohet në vitet 1920 dhe tregon historinë e një çifti të ri anglez, Uollterit, një mjek i shtresës së mesme dhe Kiti, një grua e shtresës së lartë, të cilët martohen për arsyen e gabuar dhe shpërngulen në Shangai, ku ajo bie në dashuri me dikë tjetër. Kur ai zbulon tradhtinë e saj, në shenjë hakmarrjeje, pranon një punë në një fshat të largët në Kinë, ku ka rënë një epidemi vdekjeprurëse dhe e merr me vete. Ky udhëtim i jep kuptim lidhjes së tyre dhe i sjell një qëllim në një prej vende më të largët dhe më të bukur mbi tokë.

Слики

Velloja e pikturuarVelloja e pikturuarVelloja e pikturuarVelloja e pikturuarVelloja e pikturuarVelloja e pikturuarVelloja e pikturuar

Прегледи


Прегледано од Dubrovnik 24
сабота, 3 јули 2021 00:38
***Jako Dobar film, prožet razmišljanju i životnoj sudbini,kako ljubav bude uzvraćena ,kad se najmanje nadamo,u ovom slučaju pred kraj života jedog od sudionika ljubavnog trokuta...
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Препораки
 • Love Your Name (1984)

  image
 • In Every Season (1980)

  image
  The movie depicts a love story in a students campus where the feelings, love, and humor are interlaced with each-other.
 • Повратак куќи (2014)

  image
  Лу И Фенг су заљубљени пар који је одвојен када Лу бива ухиќен и одведен у раднички логор као полититчки затвореник тијеком Културне револуције. Коначно се враќа...
 • Фантомска нишка (2017)

  image
  Рејнолдс Вудкок е познат кројач чиј педантен живот е нарушен од една млада жена со силна волја, Алма, која станува негова муза и љубовница.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.