СОДРЖИНА

Озрен и Добрица, приватни аутопревозници погребне опреме, долазе на Змајевац, усамљено село, где проналазе и сахрањују "леш" Јаблана Палибрка, Мартиног "оца". Паралелно траје операција хватања контраадмирала Газиводе, који се у оближњем селу крије са својом пријатељицом Буби. Ту је шеф, возач, главни оперативац Тодор, мајстор за прерушавање (за ову прилику у риболовца, продавца Библије и напослетку, младожењу), као и незаобилазна Блонди, странкиња која надгледа операцију својим лепим европским очима. Меѓутим, показаќе се да ништа није тако као што изгледа и да све представља дијаболичку игру мимикрије и хипокризије.

Слики

Условна слободаУсловна слободаУсловна слобода

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пораснати 2 (2013)

  денес
  image
  Откако го преселува своето семејство назад во својот роден град за да биде со своите пријатели и со нивните деца, Лени (Адам Сендлер) открива дека понекогаш...
 • Зајакот Џоџо (2019)

  денес
  image
  Сатира за Втората светска војна која го следи осаменото германско момче (Роман Грифин Дејвис) чиј свет е превртен наопаку кога дознава дека неговата самохрана...
 • Човекот во режисеркотo столче (2007)

  денес
  image
  Легендарниот Кристофер Палмер го глуми Флеш, мрзелив човек што сака класични филмови и алкохол. Камерон е непредвидлив тинејџер, кој нека никаква допирна точка со...
 • Балкан Експрес (1983)

  денес
  image
  Во Србија во 1941 година, една група ситни криминалци и крадци се обидува да заработи претставувајќи се како патувачка музичка дружина „Балкан експрес“. Војната е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.