рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 8.45/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Средњи век. Дечак Небојша и његов деда Иван лове негде по шуми прекривеној снегом. Небојша се изгуби са псом те наиѓе до неке напуштене куле из које допире тајновит глас из неког бурета. Глас га моли да му неко да воде, па га Небјоша послуша. Након тога, буре се распадне а из њега побегне заточени Баш Челик, који дечака протера из куле. Пуно година касније, Небојша је одрастао у младиќа те је запросио дугогодишње љубав, Виду. На њиховом венчању, љубоморни Грицко је наишао на Баш Челика и његову војску, те их усмерио према свадби...

Слики

Чудотворни мачЧудотворни мач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Залеѓено краљевство Хауарда Лавкрафта (2016)

  вторник
  image
  Након што је посетио свог оца у Аркам саниторијуму, млади Хауард Лавкрафт случајно користи легендарни Некрономикон и отвара портал. Након што је посетио свог оца...
 • Обликот на водата (2017)

  вторник
  image
  Една чистачка во една тајна американска владина лабораторија во 1962 г. се спријателува со едно вонземско водно суштество кое таму е држено спротивно од својата...
 • Тигар, тигар (2021)

  среда
  image
  За време на пандемија, несебична жена киднапира зависник од дрога откако ограбува аптека и тргнува на пат да ги дистрибуира спасувачките лекови, но двајцата се...
 • Гласникот (2008)

  среда
  image
  Зошто човековата раса толку се оддели? Со текот на времето, книгите се менуваат но нивното значење секогаш останува исто. Како дозволивме ова да се случи? Зарем...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.