СОДРЖИНА

Приказна за двојниот живот на легендарниот шоумен кој е телевизиски продуцент преку ден а платен убиец на ЦИА преку ноќ. На врвот од својата ТВ кариера, Чак Барис е регрутиран од ЦИА за да стане таен агент. Или барем така вели Барис.
Чак Барис, млад, енергичен и фокусиран на врвната кариера во растечката телевизиска индустрија, сфаќа дека е следен од еден сомнителен лик кој набрго го намамува во тајниот и опасен свет како оперативец на ЦИА. Додека Барис го бие глас на динамичен телевизиски продуцент, кој создава иновативни и популарни емисии како „Игра на младенци“ и „Гонг шоу“, тој регуларно извршува убиства за владата на САД. Како што растат рејтинзите, неговиот живот почнува да бега од контрола кога и самиот е означен за убиство од еден агент.

Слики

Исповеди на еден опасен умИсповеди на еден опасен умИсповеди на еден опасен умИсповеди на еден опасен умИсповеди на еден опасен умИсповеди на еден опасен умИсповеди на еден опасен умИсповеди на еден опасен умИсповеди на еден опасен умИсповеди на еден опасен ум

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скриени фигури (2016)

  вторник
  image
  „Скриени фигури ја прикажува историјата за еден елитен тим од црни математичарки на НАСА кои помогнале Америка да ја победи вселенската трка со Советскиот Сојуз и...
 • Недопирливи (2011)

  вторник
  image
  По една параглајдерска несреќа, богатиот аристократ Филип е врзан за својот дом. Тој го најмува Дрис како негувател. Дрис е млад маж од предградијата и неодамна...
 • Лав (2016)

  вторник
  image
  Драма Лион је филм редитеља Гартха Дависа, заснована на истинитој причи и књизи Сарооа Бриерлеyа, А лонгWаy Хоме. Невероватна прича о петогодишњем индијском...
 • Компир сонува за Америка (2021)

  вторник
  image
  Филмот го следи Компир, геј момче кое расте во растурениот Советски Сојуз, неговата мајка и нивното авантуристичко бегство во Америка. Оваа автобиографска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.