poster

Господарите на Кучеград

Lords of Dogtown (2005)

биографија, драма, спорт | САД, Германија
Режисер: Catherine Hardwicke
TV1000 Balkan | 5.12.21 | 22:00

рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Филм за група брилијантни млади скејтери пораснати на опасните улици на Догтаун во Санта Моника, Калифорнија. Познати под името „Момците З“, тие стануваат пионери на еден возбудлив нов спорт и на крајот стануваат легенди.
Во нивниот свет правилата не важат. Во оваа измислена приказна, според вистинските „Момци З“, се работи за една група млади сурфери кои наскоро сфаќаат дека нивните вистински таленти се на скејтбордите. Кога внесуваат иновации во скејтбордингот, вметнувајќи до тогаш невидени скокови и вртења, „Момците З“ набргу ја претвораат својата страст во светски феномен. Кога младите момци се под искушението на славата и богатството, нивната братска врска е ставена пред најголемиот тест кога ги повикува меѓународната слава, заканувајќи им се на односите што ги граделе не само еден спрема друг туку и со Скип (Хит Леџер), производителот на марката скејтборди кои ги возат.

Слики

Господарите на КучеградГосподарите на КучеградГосподарите на КучеградГосподарите на Кучеград

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Во љубов и војна (1996)

  вторник
  image
  Дирљив и искрен, филм У љубави и рату обавезно је филмско штиво за све љубитеље Ернеста Хемингвеја, али свакако и за било кога ко ужива у добром делу седме...
 • Колет (2018)

  вторник
  image
  Истинита прича о Сидони-Габриел Колет која се након удаје за успешног париског писца Виллија сели из своје куц́е у руралном делу Француске у урбани и уметнички...
 • Американски гангстер (2007)

  вторник
  image
  Неговата истрага главно е сконцентрирана на огромната хероинска империја изградена од црномурест дилер на дрога (Дензел Вашингтон) кој увезува огромни количества...
 • Најбрзиот Индијанец на светот (2005)

  вторник
  image
  Ова допадљива комедија са елементима драме заснована је на истинитој причи о човеку који никада није одустао од свог сна да веома брзо постигне велике ствари у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.