рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.61/10
(64 гласови)

СОДРЖИНА

Од продуцентот на „Алиса во Земјата на чудата пристигнува нова визија што ја претвора легендарната приказна во акционо-авантуристички епски филм. Злобната кралица Равена (добитничката на „Оскар, Шарлиз Терон) ќе владее засекогаш ако успее да ја убие Снежана (Кристен Стјуарт), па го испраќа ловецот (Крис Хемсворт) да ја најде. Но, злобната владетелка никогаш не ни помислила дека тој ќе ја обучи девојката да стане храбар воин. Филмот „Снежана и ловецот е преполн со интензивни битки и со спектакуларни визуелни ефекти и претставува возбудливо искуство што не треба да се пропушти.

Слики

Снежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецотСнежана и ловецот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • СБ го затвора кругот (1974)

  петок
  image
  Ви го прикажуваме едниот од ретките шпионски филмови снимен во поранешна Југославија која во прв план ја става тогашната Служба за безбедност...
 • Крокодили од предградието 3 (2011)

  петок
  image
  На роденденот на Ханес ништо не оди така како што треба. Се скарал со својата девојка Марија, затоа што наместо да поминува романтични мигови тој повеќе сака,...
 • Wарцрафт Почетак (2016)

  петок
  image
  Мирно царство Азерота стоји на ивици рата кад се њихова цивилизација суочи са неустрашивом расом освајача: Орк ратници беже из свог дома који је на рубу пропасти...
 • Скала на агресијата (2012)

  петок
  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.