СОДРЖИНА

Вил Џерард (Николас Кејџ) е среќно оженет семеен човек, чиј мирен живот е претворен во хаос кога жена му Лора (Џенјуери Џоунс) е брутално нападната една ноќ додека се враќа од работа. Во болницата, додека чека вести за состојбата на жена му, на Вил му приоѓа Сајмон (Гај Пирс), кој му дава интересен предлог. Сајмон ќе среди еден сосема непознат човек за да му се одмазди на напаѓачот на Лора, во замена за услуга од Вил во блиска иднина. Вознемирен и преполн со тага, Вил ја прифаќа понудата, несвесно влегувајќи во опасна одмаздничка операција. Продолжувајќи да ја заштитува жена си од вистината, тој набрзо открива дека неговата потрага по правда би можела да доведе до застрашувачки и смртоносни последици.

Слики

Барање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правдаБарање правда

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зрно утеха (2008)

  денес
  image
  Истрага го води Џејмс Бонд (Даниел Крег) на трагата на Доминик Грин (Метју Алмарик), светски познат бизнисмен за зелена технологија. Кога Грин помага во пуч во...
 • Избришаниот (2012)

  денес
  image
  Поранешен агент на ЦИА и неговата отуѓена 15-годишна ќерка се присилени да бегаат кога неговите работодавачи и двајцата ги означуваат за елиминација како дел од...
 • The Pirates (2014)

  денес
  image
  A band of pirates and a group of bandits fight to catch a gray whale that has swallowed a royal stamp.
 • Краљ Артур и витезови округлог стола (2017)

  денес
  image
  Моргана и Мордред враќају се из прогонства у које их је послао Мерлин те дају завјет да ќе уништити све потомке Артхура и његових витезова.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.