poster

Кисеоник

Oxygen (1999)

Режисер: Richard Shepard

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Медлин Фостер је детектив у цивилу њујоршке полиције која није претерано задовољна својим послом и незадовољство утапа у алкохолу и мазохистичком сексу, мада чак ни њен муж није у потпуности свестан њених еротских опсесија. Медлин добија задатак да истражи једну необичну отмицу - Френсис, супруга успешног бизнисмена, киднапована је и жива закопана. Киднапери захтевају да им се откупнина исплати у року од 24 сата или ќе Френсис остати без ваздуха и умрети. Медлин претпоставља да је киднапер криминалац познат њујоршкој полицији као "Хари Худини". "Хари" је надимак добио због своје невероватне способности да избегне хапшење. Медлин убрзо открива да "Хари" зна ко је она и да за њега ово није обична отмица, веќ врло озбиљно разраѓена психолошка игра. Хари је, наиме, убеѓен да он и Медлин имају мног више сличности него разлика, и жели да јој се приближи....

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Изправителен дом (2010)

  недела
  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
 • Стапица за Пепелашка (2013)

  недела
  image
  Кога сомнителен пожар во една куќа на плажа заробува две млади жени, едната умира, а преживеаната има тешки изгореници и добива амнезија. Пластичната операција ѝ...
 • Пресметката кај Спероу Крик (2018)

  недела
  image
  Ганон е поранешен полицаец чијашто вечера ја прекинуваат далечни истрели од автоматско оружје. Преку полициската радиостаница тој слуша дека еден вооружен напаѓач...
 • Праведно убиство (2008)

  недела
  image
  Турк (Роберт де Ниро) и Рустер (Ал Пачино) се двајца искусни детективи на њујоршката полиција и долгогодишни партнери, кои бараат сериски убиец. Серискиот убиец...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.