The Ventures: Stars on Guitars

(2020)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата

Содржина

Fans of the instrumental rock group The Ventures celebrate the band's lasting legacy since the group first emerged in the late 1950s and helped popularise the electric guitar during the 1960s.

Сцеарист:
Продуцент: Staci Layne Wilson, Jill Fairbanks
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.