СОДРЖИНА

Херојска приказна за северноафрикански диктатор (Саша Барон Коен), кој го ризикува својот живот за да обезбеди никогаш да не дојде демократијата во неговата земја што тој со толку љубов ја угнетува.
Создавачот и ѕвездата на „Борат“ ви ја прикажуваат урнебесната комедија за тоа што се случува кога најлошиот светски диктатор ќе дојде во Америка. Аладин (Саша Барон Коен) е заглавен во Њујорк и неговите моќи му се одземени, па конечно е присилен да го живее својот најголем кошмар... американскиот сон.

Слики

Диктатор-игран филмДиктатор-игран филмДиктатор-игран филмДиктатор-игран филмДиктатор-игран филмДиктатор-игран филмДиктатор-игран филмДиктатор-игран филм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нераздвојни (2016)

  недела
  image
  Фелипе је богати бизнисмен који због несреќе постане квадриплегичар и тражи асистента терапеута. Неколико их је високо квалификованих, али он одлучи да запосли...
 • Нејзиниот најдобар пријател (2008)

  недела
  image
  Мери е цинична музичка критичарка. Нејзиниот брак е пропаднат, а таа не е во состојба да се помири со тоа и не сака повторно да се отвори за љубовта. Поминувајќи...
 • Wendy 2 - Freundschaft für immer (2018)

  недела
  image
 • Збогување (2019)

  недела
  image
  Американка со кинеско потекло се враќа во Кина каде што нејзината сакана баба заболува од рак. Били се мачи со одлуката на нејзиното семејство да не ѝ кажува на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.