СОДРЖИНА

Џери Велбах добива два ултиматума. Неговиот мафијашки шеф бара од него да оди во Мексико и да го земе бесценетиот антички пиштол “Мексиканецот“. Другиот ултиматум доаѓа од неговата девојка која бара тој да ги прекине врските со мафијата.
Џери Велбах (Бред Пит) добива два ултиматума. Неговиот мафијашки шеф бара од него да оди во Мексико и да го земе бесценетиот антички пиштол “Мексиканецот“ или ќе трпи последици. Другиот ултиматум доаѓа од неговата девојка Саманта (Џулија Робертс), која бара тој да ги прекине врските со мафијата. Џери сфаќа дека, и покрај проблемите со Саманта, преживувањето е подобра алтернатива и затоа оди јужно од границата. Да се најде пиштолот е лесно, но да се дојде дома е сосема друга работа. Наводно, пиштолот носи проклетство во кое Џери има причина да верува, особено кога Саманта е задржана како заложник од Лерој (Џејмс Гандолфини) – ладнокрвен но невообичаено чувствителен платен убиец кој е пратен од нервозниот шеф на Џери (Боб Балабан).

Слики

МексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецотМексиканецот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Островот на шепотењата (2007)

  денес
  image
  Четиринаесетгодишната Сем Далтон одлучува да го спаси својот единствен дом - уништениот и правлив ранч наречен Римска принцеза. Сем пишува до еден свој далечен...
 • Иго (2011)

  денес
  image
  Добре дојдовте во волшебниот свет на една спектакуларна авантура! Кога Иго открива тајна оставена од својот татко, тој тргнува на пат што ќе ги промени оние околу...
 • Пинк пантер (2006)

  денес
  image
  Чувени фудбалски тренер је убијен и његов непроцењиви прстен је украден - прстен на коме се налази задивљујуќи дијамант познат под именом "Пинк Пантер". Решавање...
 • Студена планина (2003)

  денес
  image
  Приказна што се одвива во последните денови на Граѓанската војна во Америка. Инман (Џад Лоу) е млад војник кој, и покрај повредата, се обидува да се врати во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.