poster

Моите последни пет девојки

My Last Five Girlfriends (2009)

комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Julian Kemp

рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Во последните 2 години, Данкан Андерсон се обидел со сѐ. Се потрудил да биде
совршено момче, преправајќи се дека не го интересираат бившите момчиња на неговите девојки. Давал многу модни совети (кои биле лоши), поднесувал опасно возење и создал таен јазик. Дури собрал храброст и да застане на олтарот. Како и да е, Данкан на крај завршува повторно сам. И кога ќе биде на работ од одлуката да крене раце од љубовта, тој ќе реши да ги преиспита своите последни 5 љубовни врски...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До гола кожа (1997)

  понеделник
  image
  Два доскорашња радника у шефилдској челичани, Газ (Роберт Карлајл) и Дејв (Марк Еди), сада су без посла и новца. Уколико ускоро не плати алиментацију, Газ би...
 • У потрази за Ериком (2009)

  понеделник
  image
  Ерик Бишоп је поштар, који живи у Манчестеру и чији живот константно иде низбрдо, откако га је жена – Лили – напустила. Ерик је управо изашао из болнице након...
 • Vacanze in America (1984)

  понеделник
  image
  A group of students from the San Crispino school for boys take a holiday in the United States, traveling from New York trough Utah all the way to Los Angeles....
 • Even so (1989)

  понеделник
  image
  Theoretician Apostol Sacco writes articles and gives lectures on free love of youth at a time when a major conflict going on in his family. Conflict resolved...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.