СОДРЖИНА

Во свет каде луѓето ја зборуваат вистината, еден сценарист ја измислува „лагата“ и го менува не само начинот на кој се прават филмовите, туку создава основа и за религијата. По многу напор, тој исто така ја добива и девојката која ја сака.
„Пронаоѓањето на лагата“ се одвива во една алтернативна реалност во која лажењето, па и самиот концепт на лагата, не постојат. Сите, од политичари до рекламни агенции, до обичните мажи и жени на улица, ја зборуваат само вистината, без да помислат на последиците. Но, кога еден губитник по име Марк Белисон (Рики Џервејс) ненадејно ја развива способноста да лаже, тој открива дека нечесноста си носи свои предности. Во свет каде се претпоставува дека секој збор е апсолутна вистина, Марк лесно успева преку лаги да стекне слава и богатство. Но, лагите имаат свој начин на ширење, па Марк почнува да сфаќа дека работите излегуваат од контрола кога некои од неговите најголеми „приказни“ почнуваат да се сфаќаат како Евангелие. Иако сега целиот свет се „фаќа“ за секој негов збор, постои една единствена работа која Марк не успева да ја добие со лажење: срцето на жената која ја сака.

Слики

Пронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагатаПронаоѓањето на лагата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нераздвојни (2016)

  денес
  image
  Фелипе је богати бизнисмен који због несреќе постане квадриплегичар и тражи асистента терапеута. Неколико их је високо квалификованих, али он одлучи да запосли...
 • Нејзиниот најдобар пријател (2008)

  денес
  image
  Мери е цинична музичка критичарка. Нејзиниот брак е пропаднат, а таа не е во состојба да се помири со тоа и не сака повторно да се отвори за љубовта. Поминувајќи...
 • Wendy 2 - Freundschaft für immer (2018)

  денес
  image
 • Збогување (2019)

  денес
  image
  Американка со кинеско потекло се враќа во Кина каде што нејзината сакана баба заболува од рак. Били се мачи со одлуката на нејзиното семејство да не ѝ кажува на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.