рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7.81/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Еден шеик, визионер, верува дека неговата страст по мирното хоби за ловење лососи може да ги збогати животите на неговите луѓе, па тој сонува да го донесе спортот во пустината, која не е баш толку поволна за рибите. Не жалејќи средства, тој му дава упатство на својот претставник (Емили Блант) да го претвори сонот во стварност, што претставува неверојатен подвиг, кој ќе го бара учеството на водечкиот стручњак за рибници (Јуан Мекгрегор) во Британија, но кој за проектот мисли дека е апсурден и невозможен. Тоа е така сè додека секретарот за односи со јавност (Кристин Скот Томас) на премиерот не го опишува тоа како приказна за „добра волја“. Сега, овој чуден тим ќе ризикува сè и ќе тргне на риболовна авантура во која ќе треба да се покаже дека невозможното е возможно.

Слики

Ловење лососи во ЈеменЛовење лососи во ЈеменЛовење лососи во ЈеменЛовење лососи во ЈеменЛовење лососи во ЈеменЛовење лососи во ЈеменЛовење лососи во ЈеменЛовење лососи во ЈеменЛовење лососи во ЈеменЛовење лососи во Јемен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Брилијантин (1978)

  среда
  image
  Во Калифорнија од 1959-тата шармерот Дени (Траволта) и Австралијанката Сенди (Њутон-Џон) се вљубени. Поминуваат време на плажата, а кога се враќаат на училиште,...
 • Легенда Ал, Џона и Џека (2002)

  среда
  image
  Ал Царусо (Алдо), Јохн Гресцо (Гиованни) и Јацк Аморусо (Гиацомо) три су гангстера који раде за породицу Геновесе. Меѓутим, њихов рад редовно изазива главобоље, а...
 • Бери Мундеј (2010)

  среда
  image
  Првенецот на независниот филмаџија Крис Д'Ариенц е романтична комедија, која не само што ќе ве насмее, туку и искрено ќе ве трогне. Приказна за забошотувачот и...
 • Ибица (2019)

  среда
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.