СОДРЖИНА

Еден млад адвокат и вдовец (Даниел Редклиф) патува во едно далечно село на битна задача и открива дека одмаздољубивиот дух на една непријатна жена ги малтретира локалните жители поради мистериозни мотиви.
Артур Кипс (Даниел Редклиф) е адвокат и вдовец, чија тага ја загрозува неговата кариера. Тој е испратен во едно далечно село за да ги среди работите околу еден неодамна починат ексцентрик. Но, откако пристигнува таму, наскоро станува јасно дека сите во градот чуваат една смртоносна тајна. Иако жителите се обидуваат да го спречат Кипс да ја дознае нивната трагична историја, тој набрзо открива дека куќата што му припаѓа на неговиот клиент е опседната од духот на една жена, која е решена да најде некој или нешто што има изгубено, а никој, па дури ни децата, не се безбедни од нејзината одмазда.

Слики

Жената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црноЖената во црно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без опроштаја (1960)

  денес
  image
  Дивљи запад. Породицај Закари живи на имању окружена неповерљивим суседима и Индијанцима, са којима мир никада није сигуран. Најстарији син Бен управља узгојем...
 • Misioni përtej detit (1988)

  денес
  image
 • Посматрач (2011)

  денес
  image
  Двострука добитница Оскара, Хилари Свонк, је Џулијет, прелепа докторка која се растала од супруга и пронашла савршен стан у Њујорку, у коме може да започне нови...
 • Цивил (2014)

  денес
  image
  Након повратка из војне службе Емрах се повлачи у себе, избјегава дружење с обитељи и старим пријатељима те проводи вријеме лутајуќи цестама потпуно сам. Опсједа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.