СОДРЖИНА

Иако се свршени за други луѓе, Мајк (Ворен Бити) и Тери (Анет Бенинг) се вљубуваат еден во друг додека се на еден лет за Австралија. По нивното патување, тие договараат средба по три месеци во Њујорк. Потоа настапува на сцена судбината...
Двајца љубовници се борат против околностите што ги држат разделени во оваа гламурозна преработка на класичниот романтичен филм од 1957 година, „Афера за паметење“. Иако се свршени за други луѓе, поранешниот спортист Мајк Гамбрил (Ворен Бити) и пејачката Тери Мекеј (Анет Бенинг) се вљубуваат додека се на наоѓаат на лет за Австралија, кој е пренасочен поради технички проблеми. По нивното патување, тие си даваат себеси три месеци за да си ги средат животите, па се согласуваат да се сретнат на врвот на зградата „Емпајер стејт“. Но, на денот на средбата се случува трагедија по што Тери завршува во болница, а Мајк тоа не го знае...

Слики

Љубовна врскаЉубовна врскаЉубовна врскаЉубовна врскаЉубовна врскаЉубовна врскаЉубовна врскаЉубовна врскаЉубовна врска

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Последниот бакнеж (2006)

  image
  Изгледа дека Мајкл и Џена имаат совршена врска. Џена е бремена, а нејзините родители сакаат тие да се венчаат, но Мајкл се чувствува потиснато и уплашено. Кога на...
 • 50 први состаноци (2004)

  image
  Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на...
 • 10 работи што ги мразам кај тебе (1999)

  image
  Класичната драма на Шекспир, „Скротувањето на фуријата“ поставена во едно модерно средно училиште. Популарната Бјанка Страфорд има дилема. Семејното правило ѝ...
 • Кафуле (2014)

  image
  Кад младој власници кафиќа припрете да ќе јој објекат бити одузет, она мора да ризикује у животу и љубави да би се изборила за спас свог посла.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.