СОДРЖИНА

Крис Фарадеј (Марк Валберг) одамна го напуштил својот живот како криминалец, но откако неговиот шура Енди (Кејлеб Ландри Џонс) оплескува една нарко-зделка за својот безмилосен шеф Тим Бригс (Џовани Рибиси), Крис е присилен да го прави тоа што го прави најдобро, да шверцува стока, со цел да го врати долгот на Енди. Крис е легендарен шверцер и набргу собира екипа со помош на неговиот најдобар пријател Себастијан (Бен Фостер) за едно последно патување до Панама и назад, во надеж дека ќе се врати со милиони во фалсификувани банкноти. Работите набргу се распаѓаат и со само неколку часа да дојде до парите, Крис мора да ги користи своите вештини за да може успешно да се снајде во криминалната мрежа полна со брутални нарко-шефови, со полицајци и со платени убијци пред неговата сопруга Кејт (Кејт Бексинсејл) и синовите да станат нивна цел.

Слики

ШверцериШверцериШверцериШверцериШверцериШверцериШверцериШверцери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кинески хороскоп (2012)

  денес
  image
  Ловац на благо и његова екипа креќу у потрагу за мистичним артефактима: 12 брончаних глава животиња из кинеског хороскопа.
 • Тринаесетмината на Оушн (2007)

  денес
  image
  Кога безмилосниот сопственик на казино Вили Бенк (Ал Пачино) измамува еден од оригиналните единаесетмина, Рубен Тишкоф, Дени Оушн (Џорџ Клуни) се заколнува дека...
 • Вондер вуман 1984 (2020)

  денес
  image
  Судбината на светот уште еднаш е доведена до работ и само Вондервуман може да го спаси. Оваа нова приказна ја прикажува Дијана Принс како води тивок живот меѓу...
 • Планета на мајмуните - Револуција (2014)

  денес
  image
  Нација генетски еволуирани мајмуни се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. И двете страни се донесени до...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.