Содржина

Филмот ги следи животите на три жени. Мајка која одамна ја дала ќерка си на посвојување, успешна адвокатка која случајно затруднела и пекарка која многу посакува да биде мајка, но страда од неплодност. Карен ќерка си ја дала на посвојување уште како тинејџерка, а таа израснала во своеволна и студена, но успешна адвокатка. По аферата со еден партнер во адвокатската канцеларија, Елизабет останува трудна. Наместо да му признае на таткото на детето што се случило, дава отказ и ја менува адресата на живеење. Луси пак очајнички сака да стане мајка и одлучува да посвои дете, но тоа тргнува наопаку.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Додека бевме овде (2012)

  image
  Додека работела на литературно дело на еден ирски остров, мажена жена има афера со помлад маж.
 • Викај ме со твоето име (2017)

  image
  Лето во 1983-тата во Северна Италија и Елио, внимателно 17-годишно момче, деновите ги поминува во семејната вила од 17-тиот век, препишувајќи и свирејќи класична...
 • Ана Карењина (1948)

  image
  Ана Карењина је један од Толстојевих најлепших романа, описује друштвену и личну психологију тога доба. Радња се врти око две љубави - једне среќне и једне...
 • Маттхиас и Маxиме (2019)

  image
  Откада је за дугометражни првијенац Убио сам мајку награѓен Златним колицима за најбољи филм, Xавиер Долан прометнуо се у једно од највјернијих ауторских имена...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.