рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(15 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот ги следи животите на три жени. Мајка која одамна ја дала ќерка си на посвојување, успешна адвокатка која случајно затруднела и пекарка која многу посакува да биде мајка, но страда од неплодност. Карен ќерка си ја дала на посвојување уште како тинејџерка, а таа израснала во своеволна и студена, но успешна адвокатка. По аферата со еден партнер во адвокатската канцеларија, Елизабет останува трудна. Наместо да му признае на таткото на детето што се случило, дава отказ и ја менува адресата на живеење. Луси пак очајнички сака да стане мајка и одлучува да посвои дете, но тоа тргнува наопаку.

Слики

Мајка и детеМајка и дете

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лудо вљубени (2011)

  image
  Кога британската студентка Ана се вљубува во својот американски колега Џејкоб, тие тргнуваат на страсно и преобразувачко патување, но кога таа ги прекршува...
 • Госпоѓа Бовари (2014)

  image
  Заситена од бракот со селскиот доктор и задушена од животот во мало гратче, немирната млада убавица Ема Бовари (Миа Васиковска) ги следи своите соништа за...
 • Бреза (1967)

  image
  Јаница је необично профињена, али и болешљива сеоска девојка, односно жена, која умре убрзо након пороѓаја, не дочекавши љубавне топлине од груба мужа Марка...
 • Пред полноќ (2013)

  image
  Џеси и Селин најпрво се запознаа на дваесет и кусур години во филмот „Пред изгрејсонце“, повторно се соединија на триесет и кусур години во филмот „Пред...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.