СОДРЖИНА

Во овој комичен поглед во светот на телевизијата се прикажува една очајна продуцентка на вести која се обидува да смири еден телевизиски водител со неговата колешка водителка, во последниот обид да го спаси утринското шоу кое е во распад.
Кога вредната ТВ продуцентка, Беки Фулер (Рејчел Мекадамс) е отпуштена од една локална програма за вести, нејзината кариера почнува да изгледа безнадежно како и нејзиниот несреќен љубовен живот. Наоѓајќи работа во „Дејбрејк“ (последно рангираното шоу за утрински вести), Беки решава да го оживе шоуто со тоа што ќе го донесе легендарниот ТВ водител, Мајк Померој (Харисон Форд). За жал, Померој одбива да чита утрински вести од типот на трачови за познатите, временска прогноза, мода и занаети, а камоли да работи со својата нова колешка, Колин Пек (Дајен Китон), поранешна мис и долгогодишна водителка на утрински шоуа, која е повеќе од среќна да ги покрива утринските „вести“. Додека Мајк и Колин се караат, најпрвин зад сцените, а потоа и во живо, расцутената љубовна врска на Беки со колегата-продуцент, Адам Бенет (Патрик Вилсон) почнува да се распаѓа, па наскоро Беки се бори да ги спаси својата врска, своето реноме, својата работа и на крајот и самото шоу.

Слики

Утринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска славаУтринска слава

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Во земјата на жените (2007)

  image
  Писк Картер Веб тукушто го оставила девојката за која мислел дека е неговата вистинска љубов. Картер одлучува да се повлече во еден мал град во Мичиген каде што...
 • Caramel (2007)

  image
  A women's hairdressing salon might seem an obvious location for a female-bonding drama, but this assured debut - confidently directed by Lebanese actress Nadine...
 • Сваког дана (2010)

  image
  Ово је прича о брачном пару који упада у "кризу средњих година". Нед се налази на ивици нервног слома - као сценариста полупорнографског ТВ шоуа, не налази...
 • Алоха (2015)

  image
  Познат воен платен службеник се враќа на местото на својот најголем успех во кариерата и повторно воспоставува односи со стара љубов, но го привлекува многу и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.