СОДРЖИНА

Ромео мора да умре сакупио је доста великих, уметничких квалитета. Осим фантастичног Џет Лија, који руши правила физике својим борилачким умеќем, ту је и певачица и глумица Алија. Ово је један од њена два филма јер је певачица преминула у својој 22. години. Нажалот, њен глумачки таленат није успео да се развије у веќу каријеру, али филм Ромео мора да умре свакако доказује да је била велики потенцијал.

Слики

Ромео мора да умреРомео мора да умре

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Project Power (2020)

  сабота
  image
  On the streets of New Orleans, word begins to spread about a mysterious new pill that unlocks superpowers unique to each user. The catch: You don't know what will...
 • Бесмртните (2011)

  сабота
  image
  Спектакуларен филм од продуцентите на филмот 300... Уште пред појавата на луѓето и животните, боговите воделе војна против титаните. По победата, ги заробиле...
 • Шифра ВУЈЧЕ (2015)

  сабота
  image
  Филмот се одвива во раните 60-ти години од минатиот век, во врвот на Студената војна и во него се работи за агентот на ЦИА, Соло (Хенри Кавил) и агентот на КГБ,...
 • Планета на мајмуните: Војна (2017)

  сабота
  image
  Цезар и неговите мајмуни се присилени да влезат во смртоносен конфликт со човечката армија што ја предводи безмилосниот полковник. Откако мајмуните имаат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.