poster

Законот на улицата

Brooklyn's Finest (2009)

Режисер: Antoine Fuqua
CineStar TV2 | 15.12.22 | 01:00

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.75/10
(53 гласови)

СОДРЖИНА

Танго (Дон Чидл) е полицаец од одделот за наркотици кој се наоѓа на тајна задача, а кој единствено сака да замине од службата, но неговите шефови не го дозволуваат тоа. Семејниот човек Сал (Итан Хок) е детектив кој не успева да им одолее на похотата и корупцијата. Едвај врзува крај со крај и штотуку дознава дека жена му страда од болест која може да ги загрози нивните две неродени деца. Еди (Ричард Гир) е полицаец пред пензионирање кој одамна престанал да биде приврзан за својата работа... Судбината ќе ги доведе тројцата во исто време на исто место - во кварт во Бруклин каде што секој од нив ќе се обиде да го земе законот во свои раце...

Слики

Законот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицатаЗаконот на улицата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Предавник по наш вкус (2016)

  image
  Адаптација на романот на Џон Ле Каре. Млад професор на Оксфорд и неговата девојка одат на одмор на карипскиот остров Антигва. Таму се среќаваат со руски...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Ноќниот доктор (2020)

  image
  Микаел е ноќен доктор. Тој лекува пациенти од опасни населби. Неговиот живот е хаотичен. Растргнат е помеѓу сопругата и швалерката, и вплеткан во пренос на дрога....
 • Ноќни птици (2014)

  image
  Сваке ноќи, док град спава, екипе наоружане брзим аутомобилима, скупим камерама и полицијским радио станицама круже подручјем Лос Анѓелеса у потрази за причама....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.