poster

Цврсто кантри

Country Strong (2010)

Режисер: Shana Feste
TV1000 Balkan | 29.9.21 | 18:30

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.45/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Наскоро откако еден млад пејач и композитор (Герет Хедлунд) соработува со една избледена и емоционално нестабилна кантри ѕвезда (Гвинет Палтроу), парот тргнува на една турнеја за обновување на кариерата, менаџирана од страна на нејзиниот сопруг и менаџер (Тим Мекгро), со учество на една мисица која станува пејачка (Лејтон Мистер). Помеѓу концертите, романтичните сплетки и старите демони се закануваат да им предизвикаат проблеми на сите нив.

Слики

Sony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures Television

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ла сигнора сенза цамелие (1953)

  денес
  image
  Млада Цлара Манни даровита је талијанска глумица којој се тијеком прве половине 50-их година прошлог стољеќа отвара могуќност да постане велика глумачка звијезда....
 • Вода за слонови (2011)

  денес
  image
  Еден студент по ветерина ја среќава главната ѕвезда на еден циркус и тие двајца се поврзуваат преку нивната грижа за еден посебен слон. И покрај сите проблеми,...
 • Мост на шпионите (2015)

  денес
  image
  Драматичен трилер кој се одвива во историско време. „Мост на шпионите ја раскажува приказната за Џејмс Донован (Том Хенкс), бруклински адвокат, кој е втурнат во...
 • Среќница (2017)

  денес
  image
  Након што се растала од мужа насилника који жели да јој одузме осмогодишњу ќерку Барбару, Фортуната води ужурбан живот, у потрази за среќом. Она је фризерка, која...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.