poster

Малата принцеза

A Little Princess (1995)

Режисер: Alfonso Cuarón
TV1000 Balkan | денес | 09:40

рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 6.27/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Млада девојка е принудена да слугува во ученички дом кога татко ѝ исчезнува и се претпоставува дека е мртов.

Слики

Малата принцезаМалата принцезаМалата принцезаМалата принцезаМалата принцезаМалата принцезаМалата принцезаМалата принцеза

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тоа: Второ поглавје (2019)

  петок
  image
  27 години откако Клубот на губитниците го победи Пенивајз, тој се враќа за повторно да го тероризира градот Дери. Децата повторно исчезнуваат, па Мајк ги повикува...
 • Сите мртви луѓе (2020)

  петок
  image
  Бразил, 1899. Судбините на жените во две семејства се испреплетуваат кога семејството Соарес, поранешни земјопоседници и робовладетели, бараат помош од Ина...
 • Заувијек Лулу (2000)

  петок
  image
  Бен Цлифтон (П. Сwаyзе) и Лулу МцАфее (М. Гриффитх) су 1982. године били заљубљени студенти. Заједнички је живот био забаван, али је Лулу била мало "предивља” за...
 • ЕДЕН ВИКЕНД (2014)

  петок
  image
  Бунтовно момче тинејџер дознава дека неговиот татко не му е вистински татко и решава да го најде својот биолошки татко.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.