рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 4.38/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Пензионисани капетан речне пловидбе одлучи да старост проведе у дому за пензионере, верујуќи да је боље да живи у друству себи сличних, него да пасивно чека крај. Својим ведрим духом он у домски живот уноси чар новине и живост. Меѓутим, у соби коју дели са човеком сасвим различите природе, тај нови дух није наисао на добродослицу. Почињу несугласице, у почетку незнатне, а затим све веќе, да би добиле неочекивани епилог у прослави новогодисње ноќи.

Слики

Земаљски дани теку

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Идеален дом (2018)

  image
  Еден геј пар постојано се расправа, но нивното успешно шоу за готвење ги спречува да раскинат. Сепак, кога нивниот запустен син повторно завршува во затвор, на...
 • Збогување (2019)

  image
  Американка со кинеско потекло се враќа во Кина каде што нејзината сакана баба заболува од рак. Били се мачи со одлуката на нејзиното семејство да не ѝ кажува на...
 • Ана (2020)

  image
  Ана случајно го запознава Рафа и заедно тргнуваат на патување на кое ќе се обидат да го спасат од банкрот или можеби од нешто полошо.
 • Покојниот кум (2012)

  image
  Колку добро навистина ги познаваме нашите најстари пријатели? Што ако сте запомнети по една одлука, една акција, или еден момент од вашиот живот? Кога нивниот кум...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.