СОДРЖИНА

Од легендарниот сценарист/режисер Џејмс Л. Брукс пристигнува хумористичната и романтична анализа на прашањето „Како да знаеш“. Кога сè што знае за себе одеднаш ѝ е одземено, Лиза (Рис Витерспун) почнува афера со Мети (Овен Вилсон), бејзбол играч и арогантен женкар. Пред да се развие нивната врска, Лиза се среќава со Џорџ (Пол Руд), искрен бизнисмен кој се соочува со сопствени сериозни проблеми со својот татко (Џек Николсон), а и со законот. Токму кога сè изгледа дека се распаѓа, излегува дека тоа не е така.

Слики

Како да знаеш

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мажи, жени и деца (2014)

  среда
  image
  „Мажи, жени и деца ја следи приказната за група средношколци и нивните родители додека се обидуваат да се снајдат во ситуацијата кога интернетот им ги менува...
 • Свадбата на Џени (2015)

  среда
  image
  Џени Фарел не се срами од својата хомосексуалност, освен пред своето семејство. Кога конечно решава да се скраси и да основа семејство со жена за која нејзиното...
 • Уривање (2015)

  среда
  image
  Во „Уривање еден успешен инвеститор, Дејвис Мичел (Џејк Гиленхал), страда по загубата на својата жена во трагична сообраќајна несреќа. И покрај притисокот на...
 • Прекрасни грди луѓе (2008)

  среда
  image
  Луси цел живот се бори со тоа „малку време“ што и останало. Последниот викенд сака да го помине со другарките од колеџ онака како што некогаш било. Кога ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.