СОДРЖИНА

Дообродушниот, но не многу остроумен Данте, е возач на школскиот автобус во училиштето за деца со посебни потреби. Во реалноста, тој е осамен, а во неговите мисли жените му се фрлаат пред колена. Една ноќ, згодната Марија ќе го удри со својот спортски автомобил. Тој ќе ѝ помогне, а таа ќе го покани во нејзината вила во Палермо... тој и не знае дека е двојник на еденпознат мафијаш.

Слики

Џони Чепкалка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Разведи ме, заведи ме (2003)

  image
  Одмаздливата заводничка на богаташи (Кетрин Зета Џонс) се мажи за адвокат-љубовџија од Беверли Хилс (Џорџ Клуни) со намера да го уништи при разводот. Се...
 • Украдени срца (1996)

  image
  Френк О’Брајен, безначајни лопов, и његова девојка Роз с којом је у вези 7 г. желе да промене свој живот, али тек кад украду само још једну вредну слику. Френк и...
 • Проклетство шкорпије од жада (2001)

  image
  Сценариста и редитељ Вуди Ален у овој романтичној комедији враќа се на Менхетн у четрдесете године прошлог века. Вуди Ален игра Бригса, истражитеља агенције за...
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.