poster

General

The General (1998)

биографија, криминалистички, драма, трилер | Обединетото Кралство, Ирска
Режисер: John Boorman

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.2/10

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Телохранителот на Линколн (2013)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Абрахам Линколн и неговиот телохранител, американскиот маршал Ворд Хил Лемон.
 • Клуб на милионери (2018)

  денес
  image
  Под водство на својот колега Џо Хант (А. Елгорт), група момчиња од добро ситуирани семејства во Лос Анџелес во 1980-тите, смислува план како набрзина да се...
 • Империум (2016)

  денес
  image
  Идеалистички агент ФБИ Нате Фостер инфилтрира се у радикалну нацистичку терористичку групу како би пронашао несталу пошиљку цезијума -137, материјала који се...
 • Римејк (2003)

  денес
  image
  Млади Бошњак Тарик Карага поткрај 1993. борави у Паризу, гдје је избјегао из БиХ због рата. Тарик је пронашао продуценте за свој сценариј "Човјек ниоткуда", у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.