рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.89/10
(54 гласови)

СОДРЖИНА

Двостуки оскарова Дензел Вашингтон игра најопаснијег отпадника ЦИА, који се враќа након десет година проведених у бегу и бива приведен у сигурну куќу у Јужној Африци.
Убрзо након привоѓења, сигурна куќа постаје мета напада плаќеника, што присиљава новопеченог оперативца Вестона да бежи заједно са ЦИА бегунцем. Суочени са опасностима принуѓени су да сараѓују и заједно открију ко жели да их ликвидира.

Слики

Сигурна куќаСигурна куќаСигурна куќаСигурна куќаСигурна куќаСигурна куќаСигурна куќаСигурна куќаСигурна куќаСигурна куќа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Издаја (2011)

  денес
  image
  Супероперативка тајне огранизације жели освету након што јој је смештено и била издана током мисије. Малори Кејн унајмљена је од стране бројних глобалних ентитета...
 • Неочекуван удар (2011)

  денес
  image
  Приказна за млада пациентка на психијатрија, која бега во живописниот свет на фантазијата, каде бара од четири други девојки да се здружат за да избегаат од...
 • Човек-пајак: Враќање дома (2017)

  денес
  image
  Младиот Питер Паркер / Човекот-пајак (Том Холанд), кој го имаше своето сензационално деби во „Капетан Америка: Граѓанска војна, почнува да се снаоѓа во својот нов...
 • Во кафез (2010)

  денес
  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.