СОДРЖИНА

Zadatak hrabrog kapetana Ramiza Lešija je da sa jedinicama KNOJ-a likvidira zaostale balističke bande na Kosmetu. Među balistima je i kapetanov brat. Smelim akcijama Leši uništava baliste i uspeva da vrati brata na pravi put...

Слики

Капетан ЛешиКапетан Леши

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Биле (2018)

  денес
  image
  Необично и креативно мало девојче се обидува да го разбере конфузниот свет на возрасните во Европа пред Втората светска војна. Таа се обидува да ги покаже своите...
 • Мали Буда (1993)

  денес
  image
  Film Bernarda Bertolučija je priča o dečaku iz Sijetla koji bi mogao da bude reinkarnacija slavnog budističkog učitelja. Lama Norbu dolazi u Sijetl u potrazi za...
 • Изгубено дете (1998)

  денес
  image
  Рејчел Харисон е главна на тимот спасители, кои вложуваат големи напори да најдат едно изгубенод ете. Во исто време, таа се бори со отсустноста на сопствените...
 • Јас не сум тука (2017)

  денес
  image
  На најниската точка од неговиот живот, Стив се прашува што го довело до тоа. Како што се движи низ празната куќа, почнува да се сеќава на најважните моменти од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.