СОДРЖИНА

Лоис Лејн, новинарска звезда Дејли Планета и љубав Суперменовог живота, није се предала кад је Супермен отишао без речи. Освојила је Пулицерову награду за текст "Зашто свету не треба Суперман" и има нове преокупације. Верена је за уредниковог неќака и има малог сина. Суперменова дуга потрага за сопственим местом у свемиру завршава на фарми у Кенту, у јединој породици коју је имао, а његова судбина је у Метрополису. Како се ближи остварење Луторовог плана, свету је више него икад потребан Супермен.

Слики

Повратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак СуперменаПовратак Супермена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бетмен против Супермен: Зора на правдата (2016)

  image
  Бетмен и Супермен се караат околу различните филозофии за видот на хероизам што е потребен за да се заштити светот. Сепак, тие двајцата наскоро се присилени да се...
 • Роуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездите (2016)

  image
  Во период на голем конфликт, една група од чудни херои, кои ги предводат Јин Ерсо и бунтовниот шпион Касијан Андор, се здружуваат во очајничка мисија да ги...
 • Јупитер во подем (2015)

  image
  Од улиците на Чикаго до далечните галаксии во вселената, филмот „Јупитер во подем претставува оригинална научно-фантастична епска авантура од режисерите Лана и...
 • Воден свет (1995)

  image
  Во иднината, поларната шапка е истопена и ја прекрива Земјата со вода. Мутиран морепловец се обидува да ги измами дивите „Смоукерс" и да ги одведе една жена и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.