рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 5.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Прича о сукобу измеѓу сина и оца, које ќе зближити изненадна и тешка болест.
Писац Блејк Морисон има проблематичан однос са својим оцем Артуром.
Меѓутим, када буде сазнао да му отац болује од рака црева, Блејк одлучује да напусти своју жену и децу и отпутују до села где је провео детињство и младост и да помогне мајци и сестри да брину о Артуру, током његових последњих дана.
У главним улогама: Бредли Џонсон, Џим Бродбент, Џулијет Стивенсон...

Слики

Када си последњи пут видео свога оцаКада си последњи пут видео свога оцаКада си последњи пут видео свога оцаКада си последњи пут видео свога оцаКада си последњи пут видео свога оца

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тие се бомби (2019)

  среда
  image
  Група жени се одлучуваат да го победат Роџер Еилс, претседателот на Фокс Њус а со тоа да ја променат токсичната работна атмосфера која тој ја створил за време на...
 • Сивиот (2007)

  среда
  image
  Во раниот 20-ти век, Алберт Фиш, еден навидум добродушен татко и дедо кој сам го има одгледано своето семејство откако неговата сопруга го има оставено, излегува...
 • Крвави за ова (2016)

  среда
  image
  Неверојатна вистинита приказна за светскиот шампион во бокс Вини Пациенца, кој по една речиси фатална автомобилска несреќа, не знаејќи дали пак ќе прооди, прави...
 • Заувек Бритни (2017)

  денес
  image
  Сада давне 2007. године Бритнеy се појавила у јавности посве обријане главе, након што је објављено да је отишла из клинике за рехабилитацију од дроге након само...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.