СОДРЖИНА

Кога ново глобално ледено доба му се заканува на светот, палеоклиматологот, професорот Џек Хол, се обидува да открие како да го спаси човештвото и пробува да стигне до својот млад син во Њујорк.
Што ако сме на работ на ново ледено доба? Ова прашање го мачи климатологот Џек Хол. Истражувањето на Хол укажува на тоа дека глобалното затоплување може да предизвика ненадејна и катастрофална промена во климата на планетата. Сето тоа започнува кога Хол е сведок како една санта лед, голема колку Роуд Ајленд, се одвојува од мразот на Антарктикот. Започнува серија од сè посурови временски настани низ целиот свет. Телефонскиот повик од еден колега ги потврдува најголемите стравови на Џек. Овие интензивни временски настани се симптоми на огромна глобална промена. Глобалното затоплување ја турка планетата во ново ледено доба... и сето тоа ќе се случи преку една глобална супербура. Кога започнуваат масовни евакуации кон југот, Џек се упатува на север, во Њујорк за да го спаси својот син. Дури ни Џек не е подготвен за тоа што ќе му се случи него, на неговиот син и на неговата планета.

Слики

Денот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утреДенот после утре

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џејмс Бонд 007: Операција Вселена (1979)

  image
  Во оваа акциска авантура, суперагентот Џејмс Бонд (Роџер Мур) мора да сопре индустријалец кој е полуден по моќ и кој планира да го истреби човештвото и да го...
 • Ридиковите хроники (2004)

  image
  Бараниот криминалец Ридик пристига на планетата Хелион и треба да се бори против инванзивната империја на Некромонгерите, армија што планира да ги смени или убие...
 • Луѓе во црно (1997)

  image
  Во овој блокбастер, Томи Ли Џонс и Вил Смит играат улоги на луѓе во црно кои ги регулираат вонземјаните на Земјата. Нашата земја е полна со вонземјани кои се...
 • Игрите на гладните: Мокингџеј - прв дел (2014)

  image
  Младата Оскаровка Џенифер Лоренс се враќа во улогата со која се прослави. Во филмот „Игрите на гладните: Мокингџеј - 1 дел“ таа е повторно Кетнис Евердин, но сега...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.