СОДРЖИНА

Робин Вилијамс го глуми Ленс Клејтон, човек кој научил да се помирува со работите. Тој сонувал да стане богат и познат писател, но успеал само како средношколски професор по поезија. Неговиот син единец, Кајл (Дерил Сабара) е голем идиот кој арогантно се однесува кон својот татко. Ленс излегува со Клер (Алекси Гилмор), убавата професорка по ликовно во училиштето, но таа не сака сериозна врска, па дури ни јавно да признае дека се гледаат.
Потоа, по една чудна несреќа, Ленс ја доживува најголемата трагедија, а и најголемата шанса во својот живот. Тој одеднаш се соочува со можност да ги добие славата, богатството и популарноста за кои има сонувано, но само доколку може да живее со сознанието за тоа како ги добил.

Слики

Најдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светотНајдобриот тато на светот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мажот на куќата (2005)

  сабота
  image
  Во оваа комедија, Томи Ли Џонс е тексашки ренџер кој се вика Роланд Шарп, ангажиран да го заштити единствениот сведок на убиство на важна личност во гонењето на...
 • Џој (2015)

  сабота
  image
  Филмот се заснова на животот и подемот на изумителката и ѕвездата на домашниот шопинг, Џој Мангано. Приказната која спојува повеќе жанрови, „Џој ни претставува...
 • Језичак (2006)

  сабота
  image
  Чини се да Рид Фиш живи свој живот баш онако као што је требало. Он је кренуо очевим стопама и сада ради као водитељ јутарњег радио-програма са градоначелницом...
 • Љубав и гламурозно кампирање (2020)

  сабота
  image
  Градска цура Катие пише чланак о ресорту за луксузно кампирање. Суочава се са својим страховима и уз Wиллову помоќ испробава понуѓене активности.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.