poster

Шерлок Холмс: Игра на сенки

Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011)

акција, авантуристички, мистерија | САД, Обединетото Кралство
Режисер: Guy Ritchie

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.63/10
(68 гласови)

СОДРЖИНА

Роберт Дауни Јуниор ја репризира својата улога на најпознатиот детектив на светот, Шерлок Холмс, а Џад Лоу се враќа во улогата на неговиот пријател и колега, д-р Вотсон, во филмот „Шерлок Холмс: Игра на сенки“.
Шерлок Холмс отсекогаш бил најпаметниот човек во собата, сè до овој миг. Сега дејствува нов криминален гениј, професорот Џејмс Моријарти (Џаред Херис), кој е интелектуален пандан на Холмс, а неговиот капацитет за злото, во комбинација со целосниот недостиг на совест, можеби ќе му дадат предност над познатиот детектив. Низ целиот свет се појавуваат наслови во весниците дека еден индиски тајкун за производство на памук е вмешан во скандал, дека еден кинески трговец на опиум умира од очигледно предозирање, дека има бомбашки напади во Стразбур и Виена, дека умира еден американски магнат за челик... Никој не ја гледа врската помеѓу овие навидум неповрзани настани, никој освен големиот Шерлок Холмс, кој ја препознава испланираната мрежа од смрт и уништување. Во центарот на мрежата е злобниот Моријарти.
Истрагата на Холмс за заверата на Моријарти станува поопасна кога ги води Холмс и Вотсон од Лондон во Франција, низ Германија и најпосле во Швајцарија. Но, итриот Моријарти секогаш е еден чекор понапред и внимателно се движи кон комплетирање на својот злобен план. Доколку успее, тоа не само што ќе му донесе огромно богатство и моќ туку и ќе го промени текот на историјата.

Слики

Шерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенкиШерлок Холмс: Игра на сенки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Закон насиља (2018)

  вторник
  image
  Тројица браќе ќе морати да удруже снаге с легендарним Брусом Вилисом, када трговци људима најмлаѓем брату отму вереницу. Браќа. Војници. Пријатељи. Мушкарци...
 • Шерлок Холмс (2009)

  вторник
  image
  Познатиот детектив на Сер Артур Конан Дојл, добива нов лик во адаптацијата на стрипот на Лајонел Виграм, од сценаристот/режисерот Гај Ричи, каде играат Роберт...
 • Веном 2 (2021)

  вторник
  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Чин на храброст (2012)

  вторник
  image
  Инспириран од вистинскиот настан, „Чин на храброст“ е филм во кој главните улоги ги толкуваат вистински маринци кои се обидуваат да го запрат терористичкиот напад...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.