Содржина

Искусниот комичар Џорџ Симонс дознава за својата смртоносна болест и сака да создаде вистинско пријателство со свое релативно зелен изведувач кој го зема под свое.

Слики

Смешни луѓеСмешни луѓеСмешни луѓеСмешни луѓеСмешни луѓеСмешни луѓеСмешни луѓеСмешни луѓе

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Необично пријателство (2021)

  image
  Во градот на Женевското Езеро, Луи е директор на погребното претпријатие. Тој е заколнат ерген и со своите 58 години целосно ѝ е посветен на работата. Игор има 40...
 • Труман (2015)

  image
  По долги години, двајца пријатели од детството повторно се среќаваат и поминуваат неколку прекрасни денови заедно. Но причината за нивната повторна средба ќе биде...
 • Патувањето на Јао (2018)

  image
  Јао е младо момче кое ги сака книгите и сонува за авантури, бега од своето село во северен Сенегал да го запознае својот херој, познат француски актер кој е во...
 • Имамe Папа (2011)

  image
  Кога ќе умре папата, свикана е конклавата на кардинали за да избере наследник. Додека Црквата се подготвува да го објави новиот понтиф на светот, новоизбраниот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.