СОДРЖИНА

Вистинита приказна за четворица млади воени фотографи поврзани преку пријателството и чувството за пренесување на вистината.
„Бенг-Бенг Клуб“ е името кое им е дадено на четворицата млади фотографи, Грег Маринович (Рајан Филипе), Кевин Картер (Тејлор Кич), Кен Остербрук и Жоао Силва, чии фотографии ги прикажаа последните крвави денови од владеењето на белците во Јужна Африка. Двајца од нив добија Пулицерова награда за својата работа. Филмот ја раскажува неверојатната и понекогаш застрашувачка приказна на овие млади мажи, како и неверојатните работи кои ги прават за да ги снимат своите фотографии. Ана (Малин Акерман) е нивниот фотографски уредник. Таа внимава на нив, ги заштитува и се грижи нивните фотографии да бидат видени низ целиот свет. Филмот „Воени фотографи“ се заснова врз книгата на Маринович и Силва и ја раскажува вистинитата приказна за овие четворица млади мажи кои се сеќаваат на меѓусебните врски и стресови, напнатоста и моралните дилеми при работата во ситуации кога има екстремно насилство, болка и патење. Тоа е и приказна за последните денови на апартхејдот и раѓањето на новата Јужна Африка.

Слики

Воени фотографиВоени фотографиВоени фотографиВоени фотографиВоени фотографиВоени фотографиВоени фотографиВоени фотографиВоени фотографиВоени фотографи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Боемска Рапсодија (2018)

  недела
  image
  „Боемска рапсодија“ ги слави групата „Квин“, нејзината музика и нејзиниот неверојатен пејач Фреди Меркјури. Фреди им пркосеше на стереотипите и конвенциите за да...
 • Живот со Пикасо (1996)

  недела
  image
  Приказна за Франсоа Жило, единствената љубовница на Пабло Пикасо која била доволно силна за да ја издржи неговата жестока суровост и да продолжи да живее.
 • Легенда (2015)

  недела
  image
  Филм прати Роналда и Реџиналда Креја, два енглеска гангстера који су терорисали Лондон педесетих и шездесетих година прошлог века, поставши легенде. Невероватним...
 • Сноуден (2016)

  недела
  image
  Разочаран од разузнавачките агенции, врвниот аналитичар Едвард Сноуден дава отказ од Агенцијата за национална безбедност (НСА). Тој е запознаен со фактот дека се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.