рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.35/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Али Дарлинг е умна и привлечна, има смисла за хумор и е романтична млада жена, но еден прочитан напис ја тера да верува дека засекогаш ќе биде сама, па почнува енергична потрага по надоброто поранешно момче во нејзиниот живот.
Али Дарлинг (Ана Ферис) тргнува во потрага по најдоброто поранешно момче во нејзиниот живот откако прочитала напис во едно списание во кој се предупредуваат луѓето што имале 20 или повеќе врски дека ја пропуштиле својата шанса за вистинска љубов. Згодниот нов сосед на Али, Колин (Крис Еванс), ѝ помага да ги најде поранешните момчиња, а во замена за тоа Али му помога тој да ги избегне своите поранешни девојки. Али е оригинална модерна хероина. Таа е умна и привлечна, има смисла за хумор и е романтична млада жена, која се обидува да се сфати себе, како и да сфати со кого треба да биде. Додека нејзината потрага по најдоброто поранешно момче е предизвикана од написот во едно списание, таа исто така означува и нешто друго. Али се наоѓа во неудобна точка од својот живот бидејќи ги нема ниту сопругот, ниту работата, ниту животот за кои мислела дека ќе ги има. Таа е на крстопат и се прашува дали пропуштила нешто или некој битен во текот на минатата деценија.

Слики

Кој ти е бројот?New RegencyКој ти е бројот?Кој ти е бројот?Кој ти е бројот?Кој ти е бројот?New RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew Regency

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Запловимо у љубав (2019)

  недела
  image
  Учитељица дознаје да њезин бивши дечко ради за граѓевинског подузетника који гради одмаралиште на Плавом отоку.
 • Малата стројничка (2021)

  недела
  image
  Средношколската наставничка Кери Фокс (Лора Вандерворт), омилена помеѓу нејзините ученици, му доделува проект на класот во којшто секој ученик мора да создаде и...
 • Доаѓа изненадувањето! (2009)

  недела
  image
  Анџела и Кертис се млад брачен пар, посветен на кариерата. Тие сѐ уште не размислуваат за семејство. Кога ќе дознае Анџела дека е трудна, таа не ќе знае дали да...
 • A Nice Girl Like You (2020)

  недела
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.