Sasvim osobno

Personal effects (2005)

Режисер: Michael Scott

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.1/10

СОДРЖИНА

Док покушава ријешити загонетан нестанак брата, одвјетница Бонние Лоцке (Пенелопе Анн Миллер) помаже пријатељици да се ријеши особе која је уходи. Но чини се да тај случај има везе с нестанком њезина брата. Опасност и напетост достижу врхунац у изненадном преокрету када се двије загонетке повежу у смртоносну причу о издаји, тајнама и убојству.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шепот на улицата (2018)

  денес
  image
  Младиот афроамерикански пар Фони и Тиш се раздвоени кога Фони е уапсен за злосторство што не го сторил поради махинациите на расистички полицаец. Барајќи правда...
 • Хитна помоќ (2009)

  денес
  image
  Никада раније није био случај да хитна помоќ буде инспирација за тако дирљиву причу. Спремна је да због жртава рата или разигране деце путује кроз простор и...
 • Потекло на окото (2014)

  денес
  image
  „Потекло на окото ја раскажува приказната за д-р Ијан Греј (Мајкл Пит), молекуларен биолог кој ја проучува еволуцијата на окото. Неговата работа му го менува...
 • Сифражеткиње (2015)

  денес
  image
  У филму глуме Мерил Стрип, Кери Малиган, Хелена Бонам Картер, Брендан Глисон, Ен-Мери Даф... Редитељску палицу држи Сара Гаврон. Малиган глуми обичну жену из...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.