СОДРЖИНА

Погледнете ја не толку далечната иднина во која технологијата навлегува и во светот на боксот, а роботи тешки 900 кг и високи 240 см го преземаат рингот. Во филмот „Вистински челик“ Хју Џекмен го игра Чарли Кентон, поранешен боксер и сегашен промотор од мал калибар. Тоа е фасцинантно и напнато акционо патување, кое ќе ве натера да навивате. Кога Чарли паѓа на дното, неволно се здружува со својот отуѓен син Макс (Дакота Гоџо) за да го изгради и обучи шампионскиот натпреварувач. Влоговите во арената полна со возбуда се зголемуваат, а Чарли и Макс ја имаат последната шанса за враќање. Филмот „Вистински челик“ е визуелно фасцинантен и претставува возбудлива и инспиративна авантура преполна со емоции и душа.

Слики

Вистински челикВистински челикВистински челикВистински челикВистински челикВистински челикВистински челикВистински челикВистински челикВистински челик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Несопирлив (2010)

  денес
  image
  Кога еден воз долг 800 метри, во кој нема екипаж, а е наполнет со токсичен товар, ита кон густо населената област, еден инженер-ветеран и еден млад кондуктер кои...
 • Грабежот на Хатон Гарден (2017)

  денес
  image
  Неверојатна вистинита приказна која се одвива во еден велигденски викенд, прикажувајќи четворица остарени лондонски криминалци кои бараат последна шанса за слава,...
 • Планета на мајмуните - Револуција (2014)

  денес
  image
  Нација генетски еволуирани мајмуни се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. И двете страни се донесени до...
 • Нинџа желки (2014)

  денес
  image
  На градот му требаат херои. Темнината се спушти врз Њујорк кога Секачот и неговиот злобен Клан на ногата ставаат под своја контрола сѐ, од полицијата до...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.