СОДРЖИНА

Осмогодишњи Тхеодоре Цлеавер зван "Беавер" (Ц. Финлеy) марљиви је дјечак доброг срца који са својим старијим братом Wаллyјем (Е. вон Деттен) сваког јутра разноси новине у свом сусједству. Беаверова и Wаллyјева мама Јуне (Ј. Турнер) и тата Wард (Ц. МцДоналд) поносни су на своју дјецу, увјерени да ќе кад одрасту бити успјешни људи. Тата Wард притом сањари да ќе Беавер бити познати играч америчког ногомета, иако дјечак има сасвим друге планове. Као прво жели добити прекрасни црвени бицикл за роѓендан, па се придружи момчади америчког ногомета не би ли тако одобровољио свог оца. И доиста Беавер за роѓендан добије прижељкивани бицикл, али му је убрзо украден...

Слики

Беавер је јунакБеавер је јунакБеавер је јунакБеавер је јунакБеавер је јунакБеавер је јунак

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шоуто на кучето и понито (2018)

  image
  Трогателен филм за коњ и пони.
 • ИЗВИДНИЧКИ КАМП (2009)

  image
  Шеснаесет годишниот Јорк Хејс, лидер на извидничката група „Огнени змејови“, се враќа во кампот Ракута на последниот годишен собир на извидниците. Јорк е одлучен...
 • Божиќ во 8-бити (2021)

  image
  „Божиќ во 8-бити“ е хумористичен и искрен поглед назад кон авантурите од детството. Одвивајќи се во предградието на Чикаго во доцните 1980-ти, приказната ја следи...
 • Zëvendësi i grave (1987)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.