рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 7.67/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Оваа возбудлива приказна ги следи првите две кучиња што биле лансирани во вселената, кружеле околу Земјата и среќно се вратиле назад. Белка и Стрелка се упатила во свемирската авантура во 1960 г. од тогашниот Советски Сојуз и станале најпознатите светски кучиња астронаути. Во овој анимиран филм ги следиме настаните од кучешки агол, зашто луѓето честопати ја кријат правата вистина.

Слики

Вселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантураВселенска авантура

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството (2018)

  image
  Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите...
 • Брзиот Ози (2016)

  image
  Животот на мирољубивиот бигл Ози ќе се преврти наопаку кога неговото семејство ќе реши да оди на долго и далечно патување. Проблемот е што таму каде што одат,...
 • Вселенска авантура 2 (2014)

  image
  Тинејџерот Пушок решава да го пронајде изгубениот татко астронаут. И покрај сите забрани, успева да се качи на ракетата што тргнува кон Месечината, но наскоро...
 • Сезона лова 3 (2010)

  image
  Боог планира годишње путовање само са дечкима. Али сви његови пријатељи сада имају обитељи и нитко не може иќи са њим. Љутити Боог одлази на пут сам, те налети на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.