poster

Киднапирање

Abduction (2011)

Режисер: John Singleton
CineStar TV2 | Утре | 10:45

рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(148 гласови)

СОДРЖИНА

Откако памети, средношколецот Нејтан Харпер (Тејлор Лаутнер) има непријатно чувство дека живее туѓ живот. Кога наидува на своја слика како мал на една веб-локација за исчезнати лица, сите најмрачни стравови на Нејтан почнуваат да се остваруваат. Тој сфаќа дека родителите што го одгледале не се негови и дека неговиот живот е лага, внимателно скроена за да се скрие нешто уште помистериозно и поопасно. Кога почнува да го склопува својот вистински идентитет, Нејтан станува цел на еден тим обучени убијци. Додека го брка агентот на ЦИА Буртон (Алфред Молина), тој е присилен да бега со единствената личност на која може да ѝ верува, неговата сосетка Карен (Лили Колинс), во која е вљубен веќе со години. Секоја секунда е битна додека Нејтан и Карен итаат за да избегаат пред армијата убијци и федерални оперативци. Но додека наближуваат неговите противници, Нејтан сфаќа дека единствениот начин да преживее и да ја реши мистеријата за својот таинствен биолошки татко е да престане да бега и да ги земе работите во свои раце.

Слики

КиднапирањеКиднапирањеКиднапирањеКиднапирањеКиднапирањеКиднапирањеКиднапирање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Патникот (2018)

  image
  За време на секојдневното патување до дома, на еден полицаец што станал агент за осигурување му приоѓа една таинствена жена која му кажува дека мора да најде еден...
 • Очи во очи со непријателот (2001)

  image
  Гриф Маклири е полицаец, на кого синот му се убива со неговиот службен пиштол. Година дена подоцна, тој и неговата сопруга сеуште закрепнуваат. Сепак, Гриф...
 • Нон-стоп (2014)

  image
  Дејството на филмот се одвива за време на меѓународниот лет Њујорк-Лондон, кога американскиот сојузен агент и воздухопловен маршал Бил Маркс (Лијам Нисон) добива...
 • Исчезната (2012)

  image
  Џил ќе се врати дома од работа и ќе открие дека нејзината сестра Моли е киднапирана. Пред една година, и Џил била грабната, но успеала да побегне, а сега е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.