poster

Contact High: The Good, the Bad and the Bag

Contact High (2009)

Комедија | Австрија, Германија, Полска, Луксембург
Режисер: Michael Glawogger

рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 10/10

Содржина

A comedy of absurd situations and misunderstandings. Hans and Max would like to corner the local hot dog market, whereas Harry would prefer to be pampered by his muscular auto mechanics. But a bag with mysterious contents interrupts everyone's plans, and the group of improbable thieves and gangsters suddenly find themselves in Poland's Drogomysl.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Американска свадба (2003)

  image
  Стифлер и остатокот од групата се соочуваат со непријатности, диви ергенски забави и нови искушенија додека се обидуваат да ја направат успешна свадбата на Џим и...
 • Хипохондрик (2014)

  image
  Ромен е 39-годишен самец кој работи како фотограф за медицинска интернет енциклопедија. Работата воопшто не му помага во борбата против хипохондријата од која...
 • Клучен додаток (2013)

  image
  Изгледа дека Александра има сé. Таа е шефица на успешно женско списание, има луксузен апартман во еден елитен кварт во Париз, сопруг на кој ѝ завидуваат сите...
 • Ибица (2019)

  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.