poster

Савршена обитељ

Picture Perfect (1995)

Режисер: Joseph L. Scanlan

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.8/10
(291 глас)

СОДРЖИНА

Тинејџер Алан Wалтерс (Ц. Цампбелл) живи са самохраном мајком Вицкy (М. П. Келлер) још увијек тугујуќи због развода родитеља. Стога са својом вршњакињом и првом сусједом Ј.Ј. Тхомас (Л. Јакуб) смишља начине како одвратити мајчине потенцијалне удвараче. Меѓу њима сигурно није Ј.Ј.-ин отац Георге (Р. Карн), такоѓер самохрани родитељ, с којим Вицкy тешко проналази заједнички језик. Но, ситуација се из темеља промијени када се Алан и Ј.Ј. пријаве на натјечај произвоѓача безалкохолних пиќа Барретт"с Сода који траже савршену обитељ. Нашавши се у немогуќој ситуацији Вицкy и Георге пред директором твртке Ерниејем Бареттом (Д. Тхомас) морају глумити да су супружници...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крзнена одмазда (2010)

  image
  Кога градежникот Ден Сендерс (Брендан Фрејзер) го сели семејството во рурален Орегон, за еден голем проект, еден ракун ги собира шумските пријатели за да пружат...
 • Најпопуларна (2009)

  image
  Млада девојка одлучува да учествува во натпреварот Шатербокс, за да докаже дека може да биде попопуларна од непријатната колешка, но со текот на времето таа сфаќа...
 • Самохран родител: На море (2012)

  image
  Самохран татко: Семејството се подготвува за венчавката на Соси и Питер, но додека куќата е свртено наопаку, семејството итно мора да замине за Фунен и да му...
 • Сами код куќе (2021)

  image
  Након нове понуде за посао, Роберт, његова ќерка тинејџерка Џена и њихов верни и специјални граничарски шкотски овчар Чарли (Џери О’Конел) селе се у ново насеље,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.