СОДРЖИНА

Мери Џо Вокер се омажила по прв пат на 17 годишна возраст, а оттогаш минала низ уште три брака и бројни врски со момчиња. Секојпат кога некоја врска нема да успее, Мери Џо се сели со својата ќерка Ава, во потрага по нов дом, нова љубов и нов живот.
Сега, на истиот, добро познат начин на бегство по раскинување, Мери Џо и Ава пристигнуваат во тивкиот приморски град Старлајт Бич, во близина на Сан Диего, Калифорнија. Ава се запишува на училиште каде лесно си наоѓа пријатели. Мери Џо наоѓа работа во компанија за обезбедување, предводена од чудниот и морничав г. Камингс. Тука таа се спријателува со отворената и весела Лори Пендлтон, како и со Ден, пријатен и интелигентен маж кој станува пријател и на Ава.
Ава се надева дека можеби овој пат таа и мајка ѝ ќе живеат сами, без деструктивното присуство на уште едно момче кое е лош избор. Но, нивната нова независност не трае долго бидејќи Мери Џо наскоро се вљубува во Џек Ренсон, мажествен камионџија кого го запознале на пат кон Калифорнија...

Слики

Warner BrosWarner BrosWarner BrosWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лудости Дика и Џејн (2005)

  денес
  image
  Након финансијске пропасти, брачни пар се окреќе криминалу да би платио рачуне. Амбициозни бизнисмен Дик (Џим Кери) је тек унапреѓен на највишу функцију у одељењу...
 • Најлоша ноќ во животот (2014)

  денес
  image
  Авантурата за една вечер на една паметна новинарка со згоден странец следното утро ја остава заглавена во Лос Анџелес, без телефон, без кола, без лична карта и...
 • Романса у Малој Италији (2018)

  денес
  image
  Након повратка куќи, Ники Анѓоли (Робертс) открива да се у кварту у којем је одрасла мало тога променило. Ипак, на том истом месту на којем време као да је стало,...
 • На северу Аљаске (1960)

  денес
  image
  Лучки градиќ Номе на Аљасци 1900. године, у време Златне грознице. Након што су протекле три године провели у мукотрпном трагању за златом, Сему МекКорду, његовом...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.