СОДРЖИНА

Романтична комедија која се одвива во Париз и во која се работи за едно семејство што оди таму по работа, при што двајца млади луѓе, кои се свршени таа есен, искусуваат нешта што им ги менуваат животите.
Жил и Инес патуваат во Париз на одмор, користејќи го деловниот пат на нивните родители. Жил е успешен холивудски сценарист и работи на својот прв роман. Тој се вљубува во градот и мисли дека тие треба таму да се преселат откако ќе се земат, но Инес не ги дели неговите романтични чувства кон градот, ниту пак ставот дека 1920-те биле „златното доба“. Кога Инес оди да танцува со пријателите, Жил се шета на полноќ и открива нешто што би можело да биде најголема писателска инспирација. Секојдневните полноќни прошетки на Жил низ Париз би можеле да го однесат поблиску до срцето на градот, но подалеку од жената со која треба да се ожени.

Слики

Полноќ во ПаризПолноќ во ПаризПолноќ во ПаризПолноќ во ПаризПолноќ во ПаризПолноќ во ПаризПолноќ во ПаризПолноќ во ПаризПолноќ во ПаризПолноќ во Париз

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.