СОДРЖИНА

Toscan-born Augustino 'Tino' runs his Rostock (northern Germany) firm for years. Because of litigation, he can only send his wife Manuela when informed his father is in hospital after a stroke. Trough a cellphones mix-up, she discovers Tino has a German lover. While staying to nurse pa-in-law, supported by son Allessandro, she allows Italian men to court her. Fearing dance instructor Omero could 'conquer' Manuela, Tino shuttles.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Козје уши (2017)

  среда
  image
  Главна јунакиња је баба Стојанка која у својим шездесетим годинама замени градски живот са сеоским. Баба Стојанка живи у свом родном селу у јужном Банату, где...
 • Професионалац (2003)

  среда
  image
  Култна представа Душана Ковачевиќа Професионалац, са легендарним Данилом Батом Стојковиќем у главној улози, преточена је у истоимени филм. Комад настао 1989....
 • Свети Винсент (2014)

  среда
  image
  После развода, Меги (Мелиса Макарти), сада самохрана мајка, и њен дванаестогодишњи син Оливер (Џејден Либерер) доселе се у Бруклин. Будуќи да ради до касно, мора...
 • Уште една тура (2020)

  среда
  image
  Ова е приказна за четворица пријатели кои работат како професори во средно училиште и ќе се обидат да си го подобрат животот со тоа што ќе експериментираат со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.