рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 10/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Чато, иначе мелез, свакодневним послом одлази у град где га најпре вербално, а потом и физички напада група људи. У самоодбрани он убија познатог америчког маршала и принуѓен је да, бореќи се сачува свој живот, побегне у пустињу. За њим креќе права потера, долазе до колибе где проналазе његову жену и дете. Жену најпре силују, да би је потом, заједно са дететом, убили. Чату постаје јасно да је време за освету.

Слики

Чатова земља

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спуштање: Дел 2 (2009)

  недела
  image
  Властите не ѝ веруваат на единствената преживеана дека во пештерата живеат чудовишта. Таа е принудена повторно да се спушти со нив долу во пештерите.
 • Леп дан за вешање (1959)

  недела
  image
  Још као веома млад Еди је дошао у град са бандом да опљачка банку, али је ухваќен и осуѓен. Шериф, Маршал Бен му помаже и преваспитава га, и он постаје частан...
 • Џекпот (2011)

  недела
  image
  Акцијата на филмот се случува во краина на пограничјето од Норвешка и Шведска, каде сретнуваме група од несмасни мажи: Оскар, Тор, Били и Затка и сите ги поврзува...
 • Фати го Картер (2000)

  недела
  image
  Пред многу години, Џек Картер го напуштил својот дом во Сијетл за да работите како собирач на долгови за мафијата во едно казино во Вегас. Се враќа да го закопа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.