рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 7.44/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Пилотот Хал Џордан добива еден вонземски прстен што му носи натприродни моќи, но и членство во меѓугалактичкиот ескадрон, кој има задача да го одржува мирот во вселената.
Во вселената, која е толку голема колку што е и таинствена, со векови постои една мала но моќна сила. Тие се заштитници на мирот и правдата и се нарекуваат корпус на „Зелените фенери“. Тие се братство од воини кои се заколнати дека ќе го штитат поредокот во галаксиите. Секој „Зелен фенер“ носи прстен што му дава натприродни моќи. Но кога новиот непријател по име Паралакс се заканува дека ќе ја уништи рамнотежата на моќта во вселената, нивната судбина, а и судбината на Земјата, лежат во рацете на најновиот регрут, првиот човек кој е избран во братството, Хал Џордан. Хал е надарен и арогантен тест-пилот, но „Зелените фенери“ имаат малку почит за луѓето кои никогаш порано ги немаат користено бесконечните моќи на прстенот. Но очигледно е дека Хал е алкатата што недостига, па заедно со својата решителност и волја, тој има нешто што другите членови на корпусот го немаат. Тој има човечност. Со охрабрувањето од својот колега-пилот и неговата љубов од детството, Керол Ферис, Хал ќе може брзо да ги совлада новите моќи и да најде храброст да ги надвладее своите стравови и да докаже дека не само што е клучен за поразувањето на Паралакс туку и дека е најголемиот „Зелен фенер“ од сите.

Слики

Зелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенерЗелениот фенер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсада Алкатраза (2002)

  денес
  image
  У овом филму Сасха Петрошевичи Ник Фрејзер се наѓу изненада у затвору “Нови Алкатраз” зато што је Ник убио полицајца. Све време у затвору они имају туче са...
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Ѕвездени патеки (2009)

  денес
  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.