poster

Училишни игри

The Dangerous Lives of Altar Boys (2002)

Режисер: Peter Care
TV1000 Balkan | 10.6.23 | 12:40

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Група католички соученици, фатени како цртаат стрип со експлицитна содржина, планираат кражба што ќе биде позабавна од нивната претходна палавштина и ќе ги направи локални легенди.

Слики

LionsgateLionsgateLionsgateLionsgateLionsgateLionsgateLionsgate

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Берберница (2002)

  image
  Келвин Палмер покушава оспособити тонски студио за снимање музике, јер мисли да ќе се тако обогатити. Пре тога имао је неке друге пословне планове који су пропали...
 • Дон Верден (2015)

  image
  Hired by an ambitious small-town pastor to find sacred relics in the Holy Land, a self-proclaimed Biblical archaeologist comes up short and his attempt to cover...
 • Земаљски дани теку (1979)

  image
  Пензионисани капетан речне пловидбе одлучи да старост проведе у дому за пензионере, верујуќи да је боље да живи у друству себи сличних, него да пасивно чека крај....
 • Имамe Папа (2011)

  image
  Кога ќе умре папата, свикана е конклавата на кардинали за да избере наследник. Додека Црквата се подготвува да го објави новиот понтиф на светот, новоизбраниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.